Ağ Güvenliği Çözümleri

Bilgiye daha kolay erişim talebine cevap veren altyapı ve uygulamalar, kurumları da güvenlik çözümlerinde bu hıza yetişmeye zorluyor. Giderek yaygınlaşan, hızlanan ve sürekli yenilenen ağ altyapısına uyum sağlamak için daha esnek, duyarlı ve bütünleşik güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyuluyor. Güvenliğin tek noktadaki çözümler ile sağlanması ise artık mümkün değil.
Teknik uzmanlarımızla, müşterilerimize geniş alan ağı, kablosuz alan ağı ve yerel alan ağı teknolojilerinde, esnek çözümler ve hizmetler sunuyoruz.

Geniş Alan Ağı Güvenliği

İletişim teknolojilerinin hızlı gelişimi, geniş alan ağlarının kullanımını artırırken, yeni teknolojiler sayesinde yeni fırsatlar da sunuyor. Farklı bağlantı yapılarını içeren çözümlerle artan geniş alan ağı kullanımı, güvenlik konusunda kapsamlı çözümleri gerekli kılıyor.
Sunduğumuz çözümlerle, farklı lokasyonlardaki ofislerin kesintisiz çalışabilmesini, artan tehdit türlerine karşı gerekli önlemlerin alınabilmesini, kullanıcıların ihtiyaç duydukları her an ağa erişebilmesini, ağ performansını düşürmeden sağlıyoruz.
 
Kablosuz Alan Ağı Güvenliği
 
Kablosuz ağların kablolu ağlardan çok daha fazla rağbet gördüğü ve hızla büyüdüğü bir dönemi yaşıyoruz. Kablosuz ağ erişim cihazlarının maliyetlerinin düşmesi, kablosuz ağların performansının kablolu ağlara yaklaşması, kullanımı daha da artıyor.
Ancak kablosuz ağlarda fiziksel bir bağlantı olmadığı için güvenlik boyutu da değişiyor. Kablosuz ağlardaki en temel güvenlik problemi, verilerin havada uçuşmasıdır. Konumlandırılan erişim noktalarının dağıtık bir yapıda olması, fiziksel güvenliğin sağlanmasının zor olması nedeniyle kablolu ağ ekipmanlarına göre daha fazla tehdit altındadır. 
Müşterilerimizin, kablosuz alan ağlarının sağladığı esneklikten daha verimli şekilde yararlanabilmesi için çok katmanlı güvenlik çözümleri sunuyoruz. 

 

© 2019 DEMATEK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ | Tüm Hakları Saklıdır