İnternet Güvenliği Çözümleri

İş ve özel hayatın vazgeçilmezi haline gelen internetin, güvenli kullanımı için yetkin mühendis kadromuzla müşterilerimize e-posta güvenliği, güvenlik duvarı (Firewall), web güvenliği, saldırı algılama ve önleme sistemleri (IPS), uzaktan güvenli erişim sistemleri (VPN) teknolojilerinde esnek çözümler ve hizmetler sunuyoruz.


E-Posta Güvenliği

E-posta trafiği, mobil kullanıcıların katılımıyla ciddi şekilde artarken, güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Kullanıcı tarafından istenmeyen e-posta sayısında ciddi artışlar gözlenirken, bu durum ciddi zaman ve verim kaybına sebep oluyor.
Deneyimli BT güvenlik danışmanlarımız, anti-virüs, anti-spam, anti-trojan, anti-worm, anti-phishing çözümlerimiz ile e-posta servislerini güvenilir hale getiriyor. Müşterilerimizi istenmeyen veya uygun olmayan e-postalardan ve güvenlik tehditlerinden aktif olarak koruyoruz.
 
• Güvenlik Duvarı (Firewall) İnternet bağlantısı yapılan ve özellikle sunucu servislerine sahip olan her ağ bir güvenlik duvarına ihtiyaç duyar. Güvenlik duvarları sayesinde, güvenlik politikalarınıza bağlı olarak, yerel ağınıza dışarıdan gelebilecek bağlantıları kontrol edebilirsiniz. Güvenlik duvarları sizi sadece dışarıdan gelen tehditlere karşı değil, aynı zamanda iç ağdan gelmesi muhtemel saldırılara karşı da koruyabilmelidir. Güvenlik duvarı çözümlerimiz, mevcut ağınızın güvenliğini sağlarken, Sanal Özel Ağ (VPN) teknolojisi ile uzaktan erişimleri de güvenli hale getirmektedir.


Güvenlik duvarı çözümünü daha kapsamlı bir koruma kalkanına dönüştürmek için UTM (Unified Threat Management) çözümünü sunuyoruz. UTM çözümlerimiz, saldırı tespit ve koruma, web ve içerik filtreleme, anti-virüs, anti-spam, trafik ayarlama, bağlantı denetimi gibi birçok özellik sunarken, kapsamlı ve kolay yönetilebilen güvenlik altyapısı sağlıyor.


 • Sunucu Güvenliği

Geleneksel güvenlik yaklaşımı, sunucu güvenliği ile başlar.


Sunucu güvenlik çözümlerimiz:

• Sunucuların fiziksel güvenliği

• İşletim sisteminin güvenliği

• Sunulan servislerin güvenliği

• İklimlendirme

• Felaket kurtarma senaryoları

• UTM cihazları ile ağ güvenliğinin sağlanması

• Loglama

• Veri yedekleme

• Tüm yapılandırmanın sistematik yönetilmesini kapsamaktadır


Uzaktan Güvenli Erişim (VPN)

Rekabet, kullanıcıların ofis dışında olduklarında da, kurumsal kaynaklara her zaman, her yerden erişebilmeleri gerektiriyor.  Mobil olarak çalışmanın zorunluluklarından biri haline gelen bu gereksinimi karşılayabilmek için güvenli internet erişiminin her zaman sağlanabiliyor olmalıdır. Ayrıca, kurum içi erişimi olan dahili kaynakların, internet ortamında da güvenli olarak erişilebilir olmalıdır. Hatta cihaz bağımsız erişimin sağlanması da artık bir gerekliliktir. Dematek olarak, uzaktan güvenli erişim için gerekli olan altyapıları sağlıyoruz. İstenilen güvenlik seviyesine göre belirlenen farklı VPN türleri ile düşük maliyet, yüksek güvenlik ve kolay yapılandırma avantajlarına sahip olabilirsiniz.
 

© 2019 DEMATEK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ | Tüm Hakları Saklıdır