Veri Güvenliği Çözümleri

Herhangi bir güvenlik sorunu sebebiyle kritik verilerin kaybedilmemesi, doğru kişilerce erişilebilmesi, kurum politikalarına uygun olarak kontrol altında tutulması, iş sürekliliği ve maddi kazançların yanı sıra kurumsal itibar açısından da çok değerlidir. Yetkin kadromuzla müşterilerimize, bilgi sızıntısı engelleme konusunda esnek çözümler ve hizmetler sunuyoruz.
 
Bilgi Sızıntısı Engelleme (DLP)

Veri Sızıntısı/Kaybı Engelleme (Data Leakage/Loss Prevention) çözümlerimiz, müşterilerimizin verilerinin bilinçli ya da yanlışlıkla kurum dışına çıkmasını engellemeyi hedeflemektedir. Güvenlik çözümleri genel olarak dışarıdan gelen tehditlere önlem alırken, DLP çözümleri içeriden dışarı çıkabilecek verilerin güvenliğini sağlar. DLP çözümlerimiz iki aşamadan oluşur. İlk katmanda istemci tabanlı, ikinci katmanda ağ tabanlı DLP çözümleri yer alır.

İlk aşamada, kıymetli verinin ağ erişimine ihtiyaç duymadan dışarı çıkarılabileceği CD/DVD, USB, bluetooth, kart okuyucular gibi yöntemlerin kullanımını engelliyoruz. İkinci aşamada ise kritik dosyaları tanımlıyor; web, e-posta, FTP, yazıcı gibi uygulamalardan hangileri ile kullanılabileceği tespit ediyor; kime, hangi kişiler tarafında gönderilebileceği gibi detaylı erişim denetleme kuralları belirliyor ve uygulamaya alıyoruz.
 

© 2019 DEMATEK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ | Tüm Hakları Saklıdır